ТУРНІР ПРАВОЗНАВЦІВ

Мета: Виховання в учнів інтересу до правових знань, популяризація правових
 законів, поглибити знання, здобутих учнями на уроках, зробити процес пізнання
 цікавим і захоплюючим, формування правової культури учнів.
Обладнання: екран, комп’ютер.
Учасники гри: команди учнів ІІ – ІІІ курсів.
Форма проведення: правова гра.
Вид виховної години: позаурочний виховний захід














24.09.2019 р.
  урок в групі №203 ПМЕ/Т з предмету "Всесвітня історія" 
на тему:
"Паризька мирна конференція та створення Версальської системи"
Мета:  
  охарактеризувати процес повоєнного мирного врегулювання, показати  позиції сторін на 
Паризькій конференції, розкрити результати й наслідки конференції й мирних договорів;
 сприяти розвитку  аналітичного мислення, зорової пам’яті, цілісного сприйняття історичних яв       явищ критичного мислення;
формувати  інформаційну, комунікативну компетенції; 
 виховувати в учнів  загальнолюдські  цінності.
Тип уроку:  засвоєння нового навчального матеріалу. 
Форма проведення: спектакль у формі конференції  (автор (викладач), головні учасники 
конференції - представники держав США, Франції, Великої Британії, Італії, українська 
делегація та інші). 
Основні поняття і терміни: «Паризька мирна конференція», «Версальський договір»,
 «Ліга Націй», репарації, контрибуції.
Методи та прийоми: Метод стимулювання й мотивації навчально-пізнавальної діяльності.
Метод доцільних задач (виклад матеріалу починається зі спеціально підібраних питань, які 
підводять до теми).
Методи навчання: словесний, пояснювально-ілюстративний, індуктивний (від часткового до 
загального, від конкретного до абстрактного).
Репродуктивний метод навчання з використанням в поєднанні з пояснювально-
ілюстративним. Прийом виклад інформації, активізацію уваги та мислення.
Метод випередження, який сприяє прискореному розвитку сильних учнів класу, дає
 можливість слабким усвідомити найбільш важкі місця навчальної програми. 
Прийом активізації уваги та мислення, прийом запам'ятовування.
Метод евристичних наставлянь (за допомогою навідних питань).
СТРУКТУРА УРОКУ
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
ІV. Узагальнення та систематизація знань
1) Запитання і завдання
2) Гра «Так — ні». (Її доцільно застосовувати під час закріплення
 нового матеріалу. Правила гри: уважно слухати голос викладача, запитання читаються
 тільки один раз, перепитування не дозволяється. Під час читання запитання необхідно
 записати відповіді «так» чи «ні».)
3) «Куля зі словами» (один з прийомів опрацьовування термінології, викладач пропонує
 взяти імітовану кулю, на якій написано термін, а учень дає стисле пояснення, про що
 йдеться):
V. Домашнє завдання 
Опрацювати відповідний матеріал підручника.
Вивчити опорний конспект.
















З Днем Перемоги!


8–9 травня Україна вшановує День пам’яті та примирення перемоги
 над  нацизмом у Другій світовій війні.  У ці дні ми увічнюємо  пам’ять про
 загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів  проти
 людяності, скоєних у ці роки.
              8 травня 1945 року набув чинності Акт про капітуляцію Німеччини.
Ця дата дає можливість оцінити внесок Українського народу в перебіг і заве
ршення Другої світової війни, підсумувати її масштабні спустошливі наслідки
 для України, а також винести життєво важливі уроки для нашої держави
 сьогодні.

Для України війна розпочалася з бомбардування німецькою військовою авіацією
 Львова та інших міст. Це сталося 1 вересня 1939 року, саме тоді, коли
нацистська Німеччина напала на Польщу.
З червня 1941 року, після вторгнення військ Німеччини та її союзників на
 територію  СРСР  уся  Україна стала ареною запеклих бойових дій.
На боротьбу з ворогом з України були мобілізовані всі, хто міг тримати зброю у
 руках.   До лав радянських Збройних сил прибули більше 6 мільйонів
українських бійців. Кожний другий з них загинув, а кожний другий з тих, хто
 залишився живим, став інвалідом.
Отже, історія кожного з українців та українок, які воювали в Червоній армії,
 УПА, Війську польському, Французьких, Британських, Канадських збройних
 силах та армії США – це історія мужності й самопосвяти в ім’я спільної
 перемоги над агресором.
6 квітня 2019 року учні та педагогічний колектив Козятинського МВПУЗТ організували і провели акцію "Зелене світло ЧИСТОТІ"










Тарас Григорович Шевченко 

9 березня 1814 р. - 10 березня 1861 р.

 Вічна пам'ять великому Кобзарю 




Фотосвітлини та відеоматеріали із структурою  
відкритого уроку з предмету історія України
на тему: «Операція «Вісла»»
в групі №211 ПМЕ/Т
19.02.19.


























Мета: Навчити: - формувати в учнів хронологічні компетентності повоєнних
років, що відбулися на території УРСР та сформувати взаємозв’язок із
сьогоденням; - орієнтуватися в історичній термінології: «депортація»,
«спецпоселення», «національна свідомість», «асиміляція», «Закерзоння»,
«Вісла», «воєнно-репресивна операція»; творчо застосовувати набуті знання з
теми; аналізувати історичні джерела про життя в УРСР у повоєнні роки.
Розвивати просторову уяву: - використовувати карту як джерело інформації про
адміністративно-територіальні зміни в УРСР і основні події в політичному,
соціально-економічному і культурному житті повоєнної України.
Виховувати: - висловлювати і аргументувати учнями власні судження про
причини зміцнення тоталітарного режиму в повоєнній УРСР; - формулювати
власні судження щодо ролі та місця УГКЦ на західноукраїнських землях; повагу,
любов, патріотичне і шанобливе ставлення до своєї історії і рідної Батьківщини.
Очікувані результати: після уроку учні зможуть:
• характеризувати процес депортацій українського народу з їх етнічних
земель;
• аналізувати події, пов’язані з операцією «Вісла», виділяти її етапи;
•давати оцінку цим подіям.
Тип уроку: Комбінований.
Вид уроку: у формі телепередачі «Машина часу...».
Основні поняття й терміни:
Репатріація – повернення на Батьківщину, з поновленням особам громадянських
прав, військовополонених та цивільних осіб, які під час війни опинилися за
межами своєї країни та перебували тривалий час поза Батьківщиною.
Депортація - примусове переселення, вигнання чи висилка з постійного місця
проживання або з держави окремих осіб чи народів. Застосовується як засіб
карного чи адміністративного покарання.
Асиміляція – уподібнення, злиття одного народу з іншим, внаслідок чого один із
них втрачає свою мову, культуру, національну свідомість.
Національна асиміляція національних меншин – політика, спрямована на
створення мононаціональної держави.
Закерзоння – територія українських земель, що залишилась у складі Польщі на
захід від «лінії Керзона» (Холмщина, Підляшшя, Надсяння, Бойківщина та
Лемківщина).
Спецпоселення (спец переселенець) – особа, виселена з місця проживання,
переважно у віддалені райони країни без судової або квазісудової процедури.
Особлива категорія репресованого населення СРСР.
Національна свідомість – сукупність соціальних, економічних, політичних,
моральних, етичних, філософських, релігійних поглядів, норм поведінки, звичаїв
і традицій, ціннісних орієнтацій та ідеалів, в яких виявляються особливості
життєдіяльності націй та етносів.
Обладнання: карта України, комп’ютер, екран, підручник з історії України 11
клас, Ф.Турченко.
Структура уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Урок розпочинається з крилатого вислову В.О.Сухомлинського: «Пам’ятайте, що Батьківщина
– це твоя колиска, твій отчий дім, джерело твого щастя, це земля твоїх предків, на якій
пролито багато крові та поту».
Учні повинні прокоментуйте його.
ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів
Джерело 1. Відеосюжет і питання для обговорення
1) А чи була у цих людей Батьківщина?
2) Де і коли відбулася подія?
3) Що стало причиною для депортації кримськотатарського населення?
4) Які наслідки мала ця кампанія?
Джерело 2. Робота з картою і питання для обговорення
1) Розгляньте карту. Які адміністративно-територіальні зміни відбулися в УРСР упродовж
першого десятиліття після вигнання фашистських загарбників?
2) Назвіть документи, ухвалені за наслідками Другої світової війни, що гарантують
непорушність кордонів України. (Радянсько-чехословацький договір - 29 червня 1945 р.;
Радянсько-польський договір 16 серпня 1945 р. (остаточно 1951 р.); Радянсько-румунський
договір від 10 лютого 1947 р.)
4) Уважно розгляньте карту. Назвіть країни, що стали сусідами УРСР після Другої світової
війни.
ІУ. Виклад нового матеріалу
1. Лекція викладача.
2. Демонстрація відеоролику.
У. Закріплення нових знань
1. Робота з документами та їх обговорення.
2. Бліц-закріплення.
1. Коли вступило в завершальну стадію виселення українців з південно-східної Польщі?
( У 1947 р.)
2. Хто спланував операцію «Вісла»? (Польські власті за погодженням з радянським
керівництвом)
3. Що означає воєнно-репресивна депортаційна великомасштабна операція?
4. Чи вважаєте ви, що операція «Вісла» була помстою тоталітарної влади українцям? Якщо
так, то за що? (За підтримку формувань ОУН-УПА, що діяли тут з часів війни).
УІ. Підсумок уроку та виставлення оцінок
УІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацювати опорний конспект.
2. Опрацювати текст підручника з історії України 11 клас, Ф.Турченко.
3. Блог Іванової О.Г. (anelsan92.blogspot.com) – Розділ «Підручники» – Історія
України, 11 клас
4. Підготувати доповідь на тему: «Демографічні зміни у повоєнні роки».







Національний фестиваль «КОД НАЦІЇ»

  https://www.tiktok.com/@olena.ivanova83/video/7456158810982436101?_r=1&_t=ZM-8so3EpAYRUc&fbclid=IwY2xjawHqAWNleHRuA2FlbQIxMQABHQc4...