24.09.2019 р.
  урок в групі №203 ПМЕ/Т з предмету "Всесвітня історія" 
на тему:
"Паризька мирна конференція та створення Версальської системи"
Мета:  
  охарактеризувати процес повоєнного мирного врегулювання, показати  позиції сторін на 
Паризькій конференції, розкрити результати й наслідки конференції й мирних договорів;
 сприяти розвитку  аналітичного мислення, зорової пам’яті, цілісного сприйняття історичних яв       явищ критичного мислення;
формувати  інформаційну, комунікативну компетенції; 
 виховувати в учнів  загальнолюдські  цінності.
Тип уроку:  засвоєння нового навчального матеріалу. 
Форма проведення: спектакль у формі конференції  (автор (викладач), головні учасники 
конференції - представники держав США, Франції, Великої Британії, Італії, українська 
делегація та інші). 
Основні поняття і терміни: «Паризька мирна конференція», «Версальський договір»,
 «Ліга Націй», репарації, контрибуції.
Методи та прийоми: Метод стимулювання й мотивації навчально-пізнавальної діяльності.
Метод доцільних задач (виклад матеріалу починається зі спеціально підібраних питань, які 
підводять до теми).
Методи навчання: словесний, пояснювально-ілюстративний, індуктивний (від часткового до 
загального, від конкретного до абстрактного).
Репродуктивний метод навчання з використанням в поєднанні з пояснювально-
ілюстративним. Прийом виклад інформації, активізацію уваги та мислення.
Метод випередження, який сприяє прискореному розвитку сильних учнів класу, дає
 можливість слабким усвідомити найбільш важкі місця навчальної програми. 
Прийом активізації уваги та мислення, прийом запам'ятовування.
Метод евристичних наставлянь (за допомогою навідних питань).
СТРУКТУРА УРОКУ
Хід уроку
І. Організаційна частина уроку
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
ІV. Узагальнення та систематизація знань
1) Запитання і завдання
2) Гра «Так — ні». (Її доцільно застосовувати під час закріплення
 нового матеріалу. Правила гри: уважно слухати голос викладача, запитання читаються
 тільки один раз, перепитування не дозволяється. Під час читання запитання необхідно
 записати відповіді «так» чи «ні».)
3) «Куля зі словами» (один з прийомів опрацьовування термінології, викладач пропонує
 взяти імітовану кулю, на якій написано термін, а учень дає стисле пояснення, про що
 йдеться):
V. Домашнє завдання 
Опрацювати відповідний матеріал підручника.
Вивчити опорний конспект.
















Національний фестиваль «КОД НАЦІЇ»

  https://www.tiktok.com/@olena.ivanova83/video/7456158810982436101?_r=1&_t=ZM-8so3EpAYRUc&fbclid=IwY2xjawHqAWNleHRuA2FlbQIxMQABHQc4...