Дата 11.12.24. Група 204 ПМЕ/Т
Структура відкритого уроку
з предмету «Громадянська освіта»
викладачки суспільних дисциплін
Іванової Олени Геннадіївни
Тема. Права і свободи людини.
Мета: поглибити та розширити діапазон знань здобувачів освіти про права і свободи людини, формувати діловий стиль спілкування;
вміти володіти знаннями, щодо забезпечення захисту прав і свобод особистості;
формувати поважне ставлення здобувачів освіти до прав і свобод людини; правову компетентність підлітків щодо захисту основних прав і свобод особистості, закріплених у Конституції України, громадянську позицію;
створити умови для соціалізації особистості;
закріпити знання про правовий статус громадянина України щодо його прав, свобод і обов’язків;
виховувати у здобувачів освіти свідоме дотримання правових норм, поваги до законів і готовність виконувати закріплені в них вимоги.
Тип уроку: формування знань, умінь і навичок.
Форма уроку: урок-практикум – Правова гра в двох частинах
Обладнання: Конституція України, комп’ютер, телевізор для демонстрації.
Використання методів і прийомів на уроці: словесні, ілюстровані, інтелектуальна розминка, практичність теорії, правова гра.
ХІД УРОКУ
I. Організаційний момент уроку
II. Актуалізація опорних знань
Прийом: Інтелектуальна розминка
ІІІ. Мотивація уроку
IV. Практична і основна частина уроку
Правова гра в двох частинах:
І. «Норма права і норма моралі?» (Частина 1.)
Правові ситуації з відеороликів та їх коментар.
ІІ. «Правда чи НЕправда!» (частина 2)
V. Підсумкова частина уроку
«Мораль і право – дві великі сили, для демосу держави УКРАЇНИ»
Відеоролик із здобувачами освіти Козятинського МВПУЗТ
Завдання на уважність. Які вислови про право і свободу ви запам’ятали з відеоролику?
VІ. Закінчення уроку:
1. Оцінювання здобувачів освіти
2. Самооцінка здобувачів освіти.
VІІ. Домашнє завдання. Т. Бакка, Громадянська освіта, &9, стор. 38-42. На стор. 41. Ідеї дослідження (переглянути і підготуватися до обговорення в групі).